Ile kosztuje elektryczna hulajnoga? Czym wyróżnia się dobry model hulajnogi elektrycznej?

Hulajnoga to dziś nie tylko ulubiona zabawka najmłodszych. To środek transportu dla młodzieży, a nawet dorosłych. Coraz częściej widać takie urządzenia w przestrzeni miejskiej. Ile kosztuje elektryczna hulajnoga i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Hulajnoga elektryczna to pojazd, który w wielu miastach możesz wypożyczyć. Dzięki niemu szybko dotrzesz w wybrane miejsce, jednak najważniejszym atutem tego środka lokomocji jest przyjemność czerpana z jazdy. Jaka hulajnoga elektryczna dla dorosłych będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu własnej hulajnogi? Często najważniejszym aspektem jest to, ile kosztuje elektryczna hulajnoga. Do wyboru masz pojazdy o różnej mocy silnika. Z odpowiednim sprzętem możesz osiągać prędkość nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę! Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o parametrach hulajnóg i cenach pojazdów.

Hulajnoga elektryczna – najważniejsze parametry

Jeśli szukasz hulajnogi elektrycznej dla siebie lub bliskiej osoby, zapoznaj się wcześniej z dostępnymi na rynku modelami (to np. hulajnoga Xiaomi czy Motus Scooty) i zobacz, jakimi parametrami się charakteryzują. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim sprawdź:

  • zasięg pojazdu, czyli liczbę kilometrów, jaką możesz przejechać po jednym ładowaniu (np. 15 km);
  • prędkość maksymalną – dobra hulajnoga powinna rozwinąć prędkość od 20 do 25 km/h;
  • maksymalne obciążenie – na rynku dostępne są modele z ograniczeniem do 100 kg, ale także 120 i 150 kg;
  • wielkość kół;
  • wagę oraz możliwość składania pojazdu.

Lżejsza hulajnoga (ważąca około 10 kg) ułatwia przenoszenie, natomiast możliwość złożenia pojazdu sprawia, że bez problemu będziesz go transportować. Musisz także przyjrzeć się jakości wykonania hulajnogi i użytym materiałom. Pamiętaj, że od tego zależy twoje bezpieczeństwo oraz to, jak długo hulajnoga będzie ci służyć.

Sprawdź!
Kup teraz, zapłać później. Jak to działa?

Jak zbudowana jest elektryczna hulajnoga?

Hulajnoga elektryczna niewiele różni się wyglądem od tradycyjnych modeli. Zbudowana jest z podestu, kierownicy oraz hamulców. Niektóre hulajnogi mają także siodełka, na których możesz przez chwilę odpocząć podczas dłuższej jazdy. Dodatkowe udoskonalenia to wysuwane platformy na stopy lub składany korpus. Jeśli chcesz wybrać hulajnogę, która spełni największe wymagania, sprawdź, czy pojazd ma podest pokryty materiałem antypoślizgowym, przednie i tylne oświetlenie, a także wyświetlacz pokazujący prędkość i informujący o stanie baterii.

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną?

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje elektryczna hulajnoga, sprawdź, czy warto ją mieć! Okazuje się, że przejażdżka takim pojazdem to frajda nie tylko dla najmłodszych. Coraz częściej można spotkać dorosłych jadących na hulajnogach elektrycznych. To wygodny środek transportu poruszania się po mieście i pojazd, który nie generuje zanieczyszczeń, a przy okazji pozwala zaoszczędzić. Oczywiście hulajnogi wymagają ładowania, jednak koszt energii elektrycznej jest niższy niż koszt paliwa. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, przejrzyj ranking hulajnóg elektrycznych i sprawdź, w jaki akumulator jest wyposażony model (przeanalizuj czas ładowania baterii).

Ile kosztuje elektryczna hulajnoga?

Zastanawiasz się, ile kosztuje elektryczna hulajnoga? Różnice w cenach mogą być spore. Wszystko zależy od mocy, pojemności baterii i dodatkowych rozwiązań. Choć podstawowe modele możesz nabyć za kilkaset złotych, nie zawsze będzie to dobry wybór. Tanie hulajnogi elektryczne mogą nie sprostać twoim wymaganiom, bo będą np. zbyt wolne. Miejskie hulajnogi elektryczne do 1 tys. zł są najczęściej przeznaczone dla dzieci. Modele te najczęściej osiągają prędkość ok. 20 km/h i zasięg do 15 km. Dobra hulajnoga elektryczna to np. taka z przedziału cenowego od 1 tys. do 1,5 tys. zł. W kwocie do 2 tys. złotych można zakupić naprawdę dobrej jakości hulajnogę do przemieszczania się po mieście.

Sprawdź!
Kredyt na otwarcie działalności

Wiesz już, ile zazwyczaj kosztuje elektryczna hulajnoga, ale miej na uwadze, że cena hulajnogi elektrycznej może sięgać nawet 8 tys. zł. Najdroższe są wysokiej jakości modele, szybko rozwijające duże prędkości, stabilniejsze, z bateriami o dużej żywotności. Zastanów się jednak, czy potrzebujesz takiego sprzętu do jazdy po mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *