Czy można wziąć pożyczkę online, będąc na zwolnieniu lekarskim?

Zwolnienie lekarskie narzuca przestrzeganie określonych zasad. Pożyczki online to ogromne udogodnienie, ale także duża pułapka. Czy możesz z nich skorzystać, kiedy jesteś niezdolny do pracy? Sprawdź!

Każdy człowiek chociaż raz przebywał w swojej karierze na zwolnieniu lekarskim. Nie zawsze nakazuje ono bezwzględne pozostawanie w łóżku. Trudno sobie obecnie wyobrazić, że dany pracownik nie ma odpowiedniej wiedzy na temat swoich obowiązków i praw dotyczących zatrudnienia. W naszym artykule chcemy poruszyć bardzo ważny temat, jakim są pożyczki przez internet. To forma, z której korzysta wielu ludzi. Czy zwolnienie lekarskie jest dla niej przeciwwskazaniem? Poniżej wszystkiego się dowiesz.

Pożyczka online – kto najchętniej z niej korzysta

Pożyczka online to świetny sposób na podreperowanie budżetu w nagłych sytuacjach. Ważne jest, aby korzystać z niej umiejętnie. W innym przypadku bardzo łatwo popaść w niemałe długi. Korzystanie z tej opcji na L4 online nie jest do końca jednoznaczne. Zanim wyjaśnimy dlaczego, zebraliśmy informacje, które sprawiają, że ta forma stała się bardzo popularna. Oto one:

 • nie potrzeba do niej dużych dochodów (wiele pożyczek online nie wymaga zaświadczenia od pracodawcy, a najważniejszym dokumentem jest dowód osobisty);
 • jest szybka i łatwa;
 • często nie wymaga bezpośredniego kontaktu z ludźmi;
 • można ją przeznaczyć na dowolny cel.

Zwolnienie lekarskie – co musisz o nim wiedzieć?

W naszym kraju wydawana jest ogromna ilość zwolnień lekarskich. Dzięki temu, że przyjęły formę elektroniczną, łatwiej jest je kontrolować. Wystawienie zwolnienia oznacza, że pracownik jest czasowo niezdolny do wykonywania pracy. Pracodawca nie ma wglądu do informacji o dokładnym przebiegu choroby, jednak dzięki pewnym oznaczeniom, ma jej ogólny zarys. Mowa o specjalnych literowych kodach tj.:

 • A – choroba, która pojawiła się ponownie po przerwie krótszej niż 60 dni, o takim samym charakterze (liczba dni jest tu bardzo istotna, w celu oznaczenia okresu do pobierania zasiłku);
 • B – niezdolność do pracy spowodowana problemami zdrowotnymi w okresie ciąży;
 • C – nadużycie alkoholu;
 • D – gruźlica;
 • E – choroba zakaźna lub inna, której okres wylęgania się trwa dłużej niż 14 dni.
Sprawdź!
Jak długo trwa postępowanie restrukturyzacyjne?

Indywidualne zalecenia na L4

Każde zwolnienie lekarskie posiada specjalne, indywidualne zalecenia. Może to być np. nakaz krótkich spacerów. Istnieją też oznaczenia ogólnych zasad korzystania z L4. Określa się je numerami. Są to:

 • 1 – informujący o bezwzględnym nakazie leżenia i pozostania w domu, nie ma możliwości opuszczania go nawet w pilnych sprawach – konieczna jest w tym celu pomoc innych;
 • 2 – mniej restrykcyjne zalecenie, przede wszystkim dlatego, że dopuszcza wyjście z domu w ważnych kwestiach tj. np. wizyty u lekarza.

Czy możesz wziąć pożyczkę przez internet na L4?

Pewne zwolnienia lekarskie nie ograniczają całkowicie twoich codziennych działań. Co w przypadku, gdy dłużej przebywasz na ciążowym zwolnieniu, a przed tobą remont mieszkania? Wersja pożyczki online wydaje się idealna dla osób, które nie mogą się przemieszczać. Wszelkie formalności możesz dopełnić tak naprawdę z pozycji łóżka czy kanapy, bez zaświadczenia z miejsca pracy. Żadne zasady i obowiązki pracownicze nie zostają w ten sposób naruszone. 

Czynności zabronione na zwolnieniu lekarskim

Jako pracownik musisz być świadomy, że istnieją takie czynności, których robić nie można. O ile nie dotyczy to wzięcia pożyczki online, jest ich mimo wszystko całkiem dużo. Przede wszystkim należy tutaj świadczenie innej pracy zarobkowej, ale także:

 • remonty w domu i prace w ogrodzie;
 • spotkania towarzyskie w restauracji i innych miejscach;
 • uczestnictwo w imprezach, grillach, weselach.

Przebywając na zwolnieniu lekarskim, przestrzegaj zasad i nie dopuszczaj do naruszeń. Nie nadwyrężaj zaufania pracodawcy. Pożyczka online jest dozwolona, o ile nie wymaga wychodzenia z domu, a wszystkie formalności można dopełnić za pośrednictwem internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *