Niezależność finansowa- jak ją uzyskać?

Coraz więcej młodych ludzi marzy o tym, by w końcu osiągnąć upragnioną wolność pod względem finansowym. Nie da się ukryć, że niezależność finansowa jest również marzeniem wielu dorosłych. Wobec tego w jaki sposób można ją uzyskać?

Niezależność finansowa- w jaki sposób z pewnością jej nie osiągniesz?

Jak podaje ekspertka Sexpedia.pl, młodzi ludzie często uciekają się do prawdziwie kontrowersyjnych praktyk, które zgodnie z ich przekonaniami, mają doprowadzić ich do uzyskania swoistej niezależności finansowej. Co ciekawe, praktyki te są niezwykle zatrważające i co najważniejsze, dzieją się tuż pod nosem niczego nieświadomych rodziców. Wynika to przede wszystkim z faktu, że większość młodych, chce osiągnąć coś “na szybko” i “bez trudu”. Okazuje się jednak, że do sukcesu nie ma żadnej windy, a jedynie prowadzą tam dość strome schody. W obecnym świecie, gdzie dominuje materializm i konsumpcjonizm, niezwykle ciężko jest zmienić podejście do zarabiania, szczególnie w przypadku młodzieży. Nie mają oni cierpliwości i zapału do tego, by zaangażować się w daną czynność na 100%, a co za tym idzie, bardzo często muszą oni spojrzeć w oczy porażce. Wspomniane zostało na początku o praktykach, które wzbudzają zaniepokojenie i z całą pewnością nie napawają nas one optymizmem. Mowa tutaj o tym, że młodzi ludzie a w szczególności kobiety wykazują zainteresowanie tak zwanym sponsoringiem. Oczywiście chłopcy również mają w tym swój udział, jednak nie tak wyraźny jak młode kobiety. Sponsoring jest niczym innym jak bardziej subtelnym określeniem prostytucji. Niestety wiele młodych dziewczyn właśnie w tym upatruje swojej szansy na uzyskanie niezależności finansowej. Z drugiej zaś strony można wskazać również na popularne w obecnych czasach “sell nudes” czyli sprzedawanie swoich nagich zdjęć lub co gorsza sprzedawanie swojej bielizny. Niestety wraz z coraz większym rozwojem Internetu i nawet platform, które takie procedery ułatwiają, tego typu praktyki są coraz popularniejsze. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że po pierwsze nie jest to sposób na to, by uzyskać niezależność finansową, a po drugie nasze ciało i prywatność warto szanować.

Sprawdź!
Jak spłacić długi? W jaki sposób pozbyć się wierzycieli? Czy istnieją sposoby na wyjście z długów?

W jaki sposób można uzyskać niezależność finansową?

Okazuje się, że młodzi ludzie niezwykle zdeterminowanie poszukują sposobów na uzyskanie niezależności finansowej. Warto jednak zaznaczyć, że niekiedy oni błędnie ją rozumują. Często bowiem w ich głowach pojęcie niezależności finansowej rysuje się jako bogactwo, które przysłowiowo spada z nieba za nie robienie niczego. Okazuje się również, że jest to całkowicie błędne stwierdzenie oraz błędne podejście. Niezależność finansowa oznacza bowiem- kolokwialnie mówiąc- brak konieczności zaciągania pożyczek i innych zobowiązań finansowych, z racji tego, że nie mamy środków na codzienne potrzeby i opłatę rachunków. Wobec tego jaki jest złoty środek i swoista recepta na to, by taką niezależność uzyskać? Otóż najprościej rzecz ujmując, takim remedium na wszystkie problemy finansowe jest obecnie praca. Młodzi ludzie co prawda dość niechętnie się jej podejmują. Wynika to z faktu, że od małego byli oni wybitnie rozpieszczani i wychowywaniu w przekonaniu, że dosłownie wszystko im się należy. Czy zatem można obwiniać za to rodziców? Jest to dość kontrowersyjny temat. Rodzice z całą pewnością chcą dla swoich pociech jak najlepiej, a często przez to, nieświadomie zapewniają im wygody i wychowują w przekonani, że wszystko jest na zawołanie. Obecnie warto skupić się jednak na zachęcaniu młodych ludzi do budowania swojej kariery a przy tym także i niezależności finansowej, która w obecnej rzeczywistości jest wyższą koniecznością. Bez pracy nie ma kołaczy- to stare, polskie powiedzenie jest jak najbardziej adekwatne do realiów dzisiejszego świata. Wobec tego każdy młody człowiek, który jest pełny sił powinien przysłowiowo zakasać rękawy i rozpocząć swoją przygodę na rynku pracy. To jedyny, legalny oraz skuteczny sposób na to, by uzyskać niezależność finansową w realiach w jakich przyszło nam żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *