Czym jest linia kredytowa? Kiedy złożyć wniosek o kredyt odnawialny? Czy przedsiębiorca może ubiegać się o taką pomoc finansową?

Linia kredytowa to przede wszystkim wsparcie finansowe przeznaczone dla osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Potrzebujesz pomocy finansowej na realizację swoich celów? Sprawdź, jak działa limit bankowy w tej formie.

Bankowa linia kredytowa to nic innego, jak popularny kredyt odnawialny. Pula dodatkowych środków w ramach limitu przyznawana jest indywidualnie każdemu kredytobiorcy. Aby otrzymać taką pomoc, musisz wykazywać odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Pamiętaj, że pozyskane środki w ramach limitu kredytowego przeznaczysz na dowolny cel. Kredyt w rachunku bieżącym znacząco różni się od debetu na koncie. Kiedy otwierasz linię kredytową, licz się ze zwiększoną liczbą formalności do załatwienia. Dowiedz się, jak wygląda procedura wnioskowania o linię kredytową w banku.

Linia kredytowa w banku – co to takiego?

Co ciekawe, popularna umowa o kredyt odnawialny w rachunku podpisywana jest najczęściej na 12 miesięcy. Bank udzieli ci takiej pomocy na stosowny wniosek. Pamiętaj, że kiedy nie wypowiesz umowy, ta zostanie automatycznie przedłużona. Jako klient możesz wielokrotnie korzystać z linii kredytowej z opcją jej odnowienia. W tym czasie zawsze masz swobodny dostęp do przyznanej gotówki. Aktualne zadłużenie wraz z odsetkami jest automatycznie zmniejszane przy każdym nowym wpływie na rachunek bankowy.

Sprawdź!
Wirtualna karta kredytowa – czym różni się od plastikowego odpowiednika? Jak płacić kartą wirtualną za zakupy w internecie?

Dzięki szybkiej linii kredytowej o wiele łatwiej utrzymasz płynność finansową

Linia kredytowa to pomoc ze strony banków dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Warunki finansowania w tym przypadku ustala się indywidualnie. Zarówno prowizja, jak i kwota limitu ustalana jest indywidualnie na podstawie dokumentów finansowych wnioskodawcy. Linia kredytowa umożliwia natychmiastowe korzystanie z potrzebnej kwoty w nagłych wypadkach. To poczucie dodatkowego bezpieczeństwa.

Dla kogo przeznaczona jest linia kredytowa?

Linia kredytowa dla firm oraz osób fizycznych to świetne rozwiązanie. Wysokość przyznanego limitu oraz okres kredytowania zależne są w dużej mierze od zdolności finansowej wnioskodawców. Potrzebujesz pieniędzy na niespodziewane wydatki? A może planujesz rozbudowę swojego przedsiębiorstwa? W każdym z tych przypadków skorzystaj z linii kredytowej. Prowadzisz działalność gospodarczą? Możesz bez problemu ubiegać się o kredyt firmowy mający charakter odnawialny.

Linia kredytowa a debet – różnice

Obydwa produkty finansowe są do siebie bardzo podobne. Zarówno linia kredytowa, jak i debet w bieżącym rachunku naliczają podobne opłaty i prowizje. Pamiętaj, że uzyskanie linii kredytowej jest o wiele trudniejsze. Dlaczego? Wynika to głównie ze względu na to, iż limity w tym przypadku są znacznie wyższe. Kwoty w ramach linii kredytowej opiewają nawet na takie w granicach 500 000 złotych. Wnioskujesz o przyznanie linii kredytowej? Licz się ze zwiększoną liczbą formalności do załatwienia. W skrajnych przypadkach musisz ustanowić zabezpieczenie spłaty zobowiązania np. w postaci nieruchomości. W przypadku debetu na koncie nie ma potrzeby załatwiania podobnych formalności. Wystarczy, że złożysz wniosek i poczekasz na decyzję banku. Oczywiście kwoty finansowania wynoszą wtedy maksymalnie kilka tysięcy złotych.

Sprawdź!
Co to jest karta kredytowa? Kiedy się przydaje? W jaki sposób płacić kartą MasterCard?

Pozabankowa linia kredytowa – czy to możliwe?

Na rynku znajdziesz różne formy linii kredytowych, które przyznawane są w odmiennych wysokościach limitu dostępnej kwoty. Pamiętaj, że kluczowa jest terminowa spłata zadłużenia. Nie masz wystarczająco wysokiej zdolności kredytowej? Ubiegaj się o przyznanie linii kredytowej w firmie pozabankowej. Licz się jednak z tym, że liczba ofert tego typu jest mocno ograniczona. Jest kilka zalet pozabankowych linii kredytowych, do których zaliczamy:

  • wysokość dostępnego limitu nawet do 20 000 złotych;
  • elastyczna opcja spłaty zobowiązania;
  • dostępna od 18. roku życia;
  • akceptowane są różne źródła dochodu;
  • minimum formalności;
  • szansa na załatwienie finansowania bez wychodzenia z domu.

Kiedy ubiegasz się o linię kredytową w firmie pożyczkowej, pamiętaj, że ta zawsze opiewa na niższe kwoty oraz często wiąże się z wyższym oprocentowaniem. Firmy pożyczkowe są nieco bardziej elastyczne w porównaniu do banków. Nie masz innej opcji? Sprawdź oferty linii kredytowych w instytucjach pozabankowych.

Jakie są koszty linii kredytowej?

Kwota kredytu w ramach wybranej linii kredytowej zależy w dużej mierze od przychodów gospodarstwa domowego lub firmy. Pamiętaj też, że przysługuje ci odnowienie linii kredytowej, kiedy aktualnie obowiązująca umowa wygasa. Chcesz poznać koszty, jakie są związane z uruchomieniem linii kredytowej? Weź pod uwagę przede wszystkim prowizję za jej przyznanie oraz ewentualne odnowienie. Okres trwania umowy to najczęściej 12 miesięcy. Jako przedsiębiorca możesz przedstawić dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki temu otrzymasz ofertę z niższym oprocentowaniem i większą kwotą finansowania.

Sprawdź!
Karta kredytowa online – jakie warunki trzeba spełnić i kto może ją otrzymać? Kiedy przydaje się kredytowa karta?

Prowizja i oprocentowanie linii kredytowej

Prowizja w ramach linii kredytowej dotyczy najczęściej osób fizycznych. Nie oznacza to jednak, że na firmy nie są nakładane takie koszty. Kredyt odnawialny w ramach linii finansowej wykorzystasz na dowolny cel. Pamiętaj jednak o kosztach. Zanim podpiszesz umowę z bankiem lub firmą pożyczkową, koniecznie weź pod uwagę szczegółowe warunki finansowania.

Linia kredytowa dla firm – co można zyskać?

Prowadzisz działalność gospodarczą? Potrzebujesz dodatkowych środków na pokrycie kosztów prowadzenia firmy? Dobrym wyborem jest linia kredytowa. W ten sposób poprawisz płynność finansową swojego przedsiębiorstwa lub pokryjesz koszty inwestycji. Aby otrzymać linię kredytową dla przedsiębiorców, wystarczy, że prowadzisz:

  • spółkę cywilną;
  • spółką jawną;
  • spółkę partnerską;
  • jednoosobową działalność gospodarczą.

Linia kredytowa – podsumowanie

Szukasz opcji finansowania dowolnego celu? Nie wiesz, jaka opcja będzie najlepsza? Sprawdź najpopularniejsze typy linii kredytowych dostępnych na rynku. Banki oferują ciekawe formy pomocy. Wystarczy, że zapewnisz wpływy na konto, dobrą historią kredytową oraz odpowiednio wysoką zdolność finansową. Dzięki temu masz szansę na otrzymanie elastycznej linii kredytowej, z możliwością wielokrotnego wykorzystania przyznanej kwoty. Znasz już mechanizm działania takiego finansowania. Nie zwlekaj i złóż wniosek w wybranej instytucji finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *