Co to jest wirtualna karta kredytowa i jakie ma korzyści?

Rynek płatności internetowych nieustannie się rozwija, a banki wychodząc naprzeciw dynamicznym zmianom, proponują coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich są wirtualne karty kredytowe, które mają zapewnić zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Czym dokładnie są i jak z nich korzystać?

Wirtualna karta kredytowa — cyfrowa alternatywa

Wirtualna karta kredytowa to wygodna, cyfrowa alternatywa do plastikowej karty, która nie zajmuje miejsca w portfelu. Ponieważ nie ma fizycznej postaci, nie chwycisz jej w rękę jak większość znanych Ci kart płatniczych i jednocześnie nie narazisz się na jej kradzież czy zgubienie. Choć swoją formą odróżnia się od tradycyjnej karty, posiada z nią elementy wspólne: numer, ograniczony okres ważności oraz trzycyfrowy kod zabezpieczający. Za pomocą wirtualnej karty kredytowej możesz realizować płatności online za różnego rodzaju usługi. Wystarczy tylko, że wprowadzisz wymienione wyżej informacje o karcie, a następnie potwierdzisz transakcję. Podobnie jak w przypadku fizycznego odpowiednika, wraz z wykonaniem płatności obciążony zostanie przyznany przez bank lub instytucję pozabankową limit kredytowy. 

Karta kredytowa online może posłużyć Ci nie tylko do transakcji internetowych, ale także tych stacjonarnych — wystarczy, że odblokujesz ekran telefonu i przyłożysz go do terminala płatniczego. Musisz tylko pamiętać o dwóch warunkach: na Twoim smartfonie powinna być uruchomiona funkcja NFC i zainstalowany elektroniczny portfel lub aplikacja bankowa.

Sprawdź!
Wirtualna karta kredytowa – czym różni się od plastikowego odpowiednika? Jak płacić kartą wirtualną za zakupy w internecie?

Wirtualna karta kredytowa — korzyści posiadania

Komfort i praktyczność to niewątpliwie największe korzyści, jakie da Ci wirtualna karta kredytowa. Pomyśl, ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć portfela — p­osiadając na telefonie cyfrową wersję karty, nie musisz już martwić się o brak możliwości zapłacenia za zakupy, gdy zostawisz go w domu. Kolejny ważny aspekt to bezpieczeństwo. Jak już było wspomniane, wirtualnej karty nie można zgubić czy ukraść, a przypisany kod CVV lub CVC stanowi także zabezpieczenie transakcji wykonywanych przez Internet. Warto również wspomnieć o szybkości i wygodzie płacenia, co wynika z dobrze rozwiniętych systemów weryfikacji.

Wirtualna karta kredytowa — dla kogo?

Wirtualna karta kredytowa, w odróżnieniu od debetowej lub prepaid, stawia przez potencjalnym właścicielem określone wymagania, przez co proces wydania jest nieco dłuższy. Przed podjęciem decyzji o jej przyznaniu, bank lub instytucja pozabankowa sprawdzi najpierw osiągane przez Ciebie dochody, formę zatrudnienia czy na przykład Twoje wcześniejsze doświadczenia kredytowe, czyli przeanalizuje Twoją wiarygodność finansową. Musisz także wiedzieć, że wirtualna karta kredytowa rzadko kiedy występuje jako niezależny produkt — większość instytucji bankowych wydaje ją jako cyfrową kopię karty plastikowej.

Na rynku finansowym coraz częściej występują jednak pożyczki na karcie kredytowej, oferowane przez pozabankowe instytucje finansowe. Ten rodzaj limitu kredytowego jest bardzo zbliżony funkcjonalnie do bankowej karty kredytowej.

Wirtualna karta kredytowa — wygoda i komfort

Wirtualna karta kredytowa zwiększy komfort i bezpieczeństwo wykonywanych przez Ciebie transakcji. Złóż wniosek o jej wydanie i ciesz się możliwościami, jakie otworzy przed Tobą posiadanie cyfrowej wersji tradycyjnej karty kredytowej.   

Sprawdź!
Czym jest linia kredytowa? Kiedy złożyć wniosek o kredyt odnawialny? Czy przedsiębiorca może ubiegać się o taką pomoc finansową?

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *